rattasõit venis tüütult pikaks, 21 punkti järjest rattavärki pole meie teetass. lisaks said ka joogivarud otsa. vihmase iksdriimidega on rattapudelid tavaliselt vaid lisaraskuseks – tavaliselt kastan finishis nende sisuga muru. seekord olime paari tunniga kõik pintsli pistnud. vahetusala oli ainuke millele suutsime mõelda. nii et kui meid karjääri arvutama saadeti, siis tegime oma arvutused silma järgi ja panime kiirelt ajama. out pütaagorose teoreemi poleks selle vedelikupuuduse pealt suutnud sünnitada.
külli teenis
järjekordse parima supoortiimi plönnu. ta oli parkimas ühe karjääri lähedase
tee juures. justkui oleks tal mingid antennid püsti, mis annavad teada, kui me omadega läbikäbid oleme. me olime oma januga juba viimast piiri ületamas, kui see ilmutus
tee ääres meile ilmus. autos olnud vitautase hingasime joonelt sisse ja ka kõik
muud anumad jõime tühjaks. vahetualasse jõudes oli jätkuvalt janu ja seal
lasime veel mõned laksud peale.
jalgsi valik oli
oodatud vaheldus pikale rattaotsale. esialgne entusiasm hakkas aga pärast kahte
sujuval läbitud punkti (160-156) haihtuma, sest tuli ette loomingulise kriisi
hetki. suusaorienteerumise kaarti nägin elus esimest korda ja siin oli jupp
nuputamist, et kuidagigi kaardiga sünkroonis püsida. lõpuks tuiasime läbi ka 157
(praegu ei suudagi taasluua, kuidas ma siin mingi teooria välja mõtlesin mis
meid reaalsusesse tagasi tõi) - 155-158-159 (eriline pähkel, sealt pääsesime
vaid tänu bullodele, kes ka meie silme all loomingulise palangu läbi tegid) – 164. Seitsmendaks punktiks olin lõpuks kaardiga sõbraks
saanud, kuid siis sai see ülesanne tehtud
ja aitas meile küll. merike tegi küll kummikommidega premeerimissüsteemi, kuid
entusiasm polnud ratta selga istudes enam see.
sõitsime ratastega värska kesklinna põõsasse ja siis arvutasime, et peaks ikka kanuuala ka üle vaatama. pidime tegema suuremat sorti ratsimist, et kontrollaega jõuda. ära jäi nii valgel kaardil ratas (seega ka võimalus illegaalseks piiriületuseks, mida osad tiimid kasutasid), kui ka sellele järgnev jalgsietapp. andis ikka otsida seda kanuuala selle maaameti kaardiga. khm khm. aga mängusõpru tuleb hoida ja Urmo isale tere ütlemata me ju ometi koju minna ei saanud.
finishis saime siis lõpuks ka sanatooriumit tunda. külli ootas meid jäässe pakitud jookidega. ei teagi, kas parem oli jook või seda ümbritsevad jääkuubikud. ülimõnus oli pärast 7 tundi metsas jääga käsi pesta ja ülekuumenenud jalataldu jahutada. ammu pole olnud nii mõnusat ilma finishis, et tahad murule istuda ja molutada ning ünnestub isegi autasustamist näha.
oli nagu oli aga värsket õhku saime megakoguses ja värska vett toidupakist peale. ja kui füüsiline tervis ei paranenud märgatavalt siis vaimsele tervisele oli see kõva buust. mas mulle meeldis see etapp? kahjuks tuleb tunnistada, et ei suuda ovatsioonidega ühineda ja midagi erilist ... kõik oli ju ometi olemas ilma ja ilus männimets ja linnulaul ja lillelõhn.
kui ma laupäeval
kodus sirelipõõsas viie kroonlehega sireliõit märkasin, olin kindel, et loodus
on sõnumi saatnud: värskas ei saa me mööda panna. ega me väga ei pannudki,
lihtsalt tegevust oli rajale planeeritud kahe võistluse jagu ...
tunnen puudust nendest ägedatest kanuulahingutest kus kõik beekad kohe etapi alguses kitsale jõele või madalale järvele kanuudesse aeti. seal sai ikka nalja mis oli nalja väärt, hetkel on alles jäänud vaid sport. mis on muidugi tore, lihtsalt mitte kõigile. meile on ikka sporti balanseerivat faktorit juurde vaja.